Karlovo Nové město

Karel IV.Živým zážitkem z divadla  získávají diváci vhled do výrazné historie Prahy. Obsahem  je uvědomit si uspořádání Nového města pražského a pochopit historický vývoj, který ovlivnil podobu Prahy funkčně na pět století. Nedílnou součástí je i postava Karla Iva setkání s jeho osobností. Setkáte se tu také s příběhem pekařské rodiny, kterou tyto okolnosti zasáhnou..

Jde o specifickém divadelní  představení formou participačního divadla. Kromě herců,kteří představení hrají je tu příležitost i pro diváky. Ti se účastní přímou aktivitou, (dílna řemeslná, setkání s mapou, nebo přispění svým názorem).Využíváme též projekce – mapy, fotografie). Důležitým faktem je též zážitek, že historie nemusí být nuda!

pdfPozvánka ke stažení

  • Délka představení: 60 (70)minut
  • Počet diváků: max 60Věk: +8let a výše.
  • Můžete objednat s dojezdem  do vašeho místa, nebo přijít do pdfMuzea hlavního města Prahy
  • dramaturgie: prof.Eva Machková (DAMU- katedra Výchovné dramatiky)

 

Hrají a vytvořili

MgA. Mirka Vydrová viz stránky Bořivoje

Mgr. Martin Falář vystudoval historii na Filozofické fakultě univerzity Karlovy. posledních deset let se aktivně věnuje divadlu, zejména moderním divadelním směrům a autorské tvorbě, ale hrál i v brněnském divadle Husa na provázku. Od roku 2011 vystupuje v pražských nemocnicích jako zdravotní klaun ve stejnojmenné organizaci. Ve volném čase cvičí jógu.

MgA. Hana Hüblová je herečkou „na volné noze“. Vystudovala JAMU - obor činoherní herectví (2000). V současné době se věnuje práci s dětmi, moderování, vede divadelní semináře a spolupracuje s o.p.s. ZDRAVOTNÍ KLAUN, kde jako Sestra Julča Fáčová, navštěvuje nemocné děti a geriatrie. Mimo jiné si vyzkoušela i černé divadlo, zajímá se o drama-terapii, pohybové divadlo, loutkoherectví a podílí se na nejrůznějších autorských divadelních projektech.

MgA. Richard Fiala herec, klaun, hudebník a performer. Vystudoval DAMU v Praze, obor herectví alternativního a loutkového divadla. V současné době působí jako herec v Dejvickém divadle, Divadle Masopust a Divadle Letí, jež spoluzakládal. V různých divadlech ovšem hostoval už od roku 1990. Patřilo k nim Městské divadlo v Mostě, Divadlo Komedie, Divadlo v Řeznické, Klicperovo divadlo v Hradci Králové, či Národní divadlo v Praze. Objevil se v některých českých a zahraničních seriálech a filmech. Od roku 2009 je členem sdružení Zdravotní klaun a pravidelně navštěvuje děti a seniory v nemocnicích. Hraje na basu, bicí, kytaru a ukulele. Je členem hudební skupiny Legendary Buccaneers. Věnuje se také moderování (filmové festivaly Jeden svět, Dny evropského filmu a další).

Na projektu se také podíleli studenti KVD DAMU – V. Löffelmann, M. Šmíd, E.Neumannová