Výtvarnice

Mgr.Eva Eliášová
Vystudovala DAMU – obor scénografie. Spolupracovala jako výtvarnice s režiséry V.Martincem, P.Léblem, H.Komárkem.
Ve vlastních výtvarných projektech v Roxy, Hlavním nádraží, Platýz atd. Věnovala se též knižní ilustraci, a různé grafice. 23let působila jako pedagog na Damu - Kald – scénografie.
Věnuje se vlastní výtvarné tvorbě.

MgA. Milada Boráros
Vystudovala obor dramatická výchova na DAMU. Během studií spolupracovala s loutkovým divadlem KARROMATO (dílenské práce, loutkoherečka) a se sdružením ROZTOČ (výtvarná, grafická spolupráce, lektor).
Od konce studií žije v Maďarsku, pracuje jako domácí múza, učitel dramatické výchovy, příležitostně: scénografie, režie, dramaturgie v loutkových divadlech (Mesebolt Szombathely, Ziránó Színház).


Propagace a fotografie

Štěpán Filcík
Vystudoval DAMU (obor režie-dramaturgie) a mnoho let navštěvoval výtvarný i hudební obor LŠU. Pracoval v různých kulturních institucích jako programový pracovník, dramaturg, režisér, pedagog, lektor - v loutkových divadlech, kulturních domech, České televizi, NIPOS-ARTAMA, kde je dnes zaměstnán jako grafik a web-designer.

Další použité fotografie

Jiří Páv, Josef Mirovský, Ivo Mičkal.


Cizojazyčné překlady a jazyková spolupráce

Němčina

Jana Altmmanová
vystudovala Damu - obor loutkoherectví.

1968-1969 členka souboru Hohnsteiner Puppenspieler v Essenu,SRN, 1969-1972 pedagog na Odborné škole sociální pedagogiky v Essenu, 1972-1974 členka souboru divadla Spejbla a Hurvínka,
1974-1984 členka souboru Ústředního loutkového divadla v Praze, 1982-1984 externí pedagog Katedry loutkářství na DAMU, od roku 1984 pedagog Katedry alternativního a loutkového divadla, DAMU Praha. Pracuje též jako filmová, televizní a rozhlasová herečka. Dlouhá léta pracuje v dabingu.

Francouzština

Anna Martínková
Vystudovala FF UK - obor překladatelství a tlumočnictví francouzština, český jazyk a literatura. Pracovala v tiskovém oddělení Akademie věd ČR – popularizace vědy . Koordinátora přidružených škol – Unesco. Věnuje se překlání a individuální výuce francouzštiny.

Angličtina

Dana Balatková
Vystudovala Pražskou konzervatoř – obor klavír. Překládá z anglického jazyka do češtiny, především populárně naučnou literaturu z oblasti medicíny, překládala i beletrii a poezii.

Peter Evan Georgie
Anglický občan žijící v Jizerských horách. Ve Velké Britanii vystudoval historii, vymýšlel pro britské časopisy anglickou obdobu našich křížovek, slovních hlavolamů a hříček. Vyučoval angličtinu i mimo Anglii – (Turecko, Švýcarsko, Francie atd.), vyučuje i v současné době. Pro své děti napsal knihu původních pohádek. Pracuje krom jiného na přepisu Bible do „čtivější" angličtiny.